Masz wątpliwości?

Czegoś nie rozumiesz, chcesz wyjaśnić?

 • Każdy pojazd wprowadzony do Euro Auto Club (EAC) widnieje w ewidencji pojazdów zarejestrowanych na stałe w Niemczech.
 • Możliwość rejestracji krótkoterminowej, na 14, 21 lub 35 dni z możliwością przedłużenia do 90 dni.
 • Możliwość rejestracji sezonowej, czyli określenia miesięcy, w których każdego roku można użytkować pojazd (poruszać się po drogach) od 3 do 11 miesięcy. Rozwiązanie polecane dla kabrioletów, kamperów, motocykli.
 • Możliwość stałej rejestracji.
 • Nowe niemieckie dokumenty Brief, Fahrzeugschein i tablice rejestracyjne.
 • Ubezpieczenia komunikacyjne.
 • Plakietki ekologiczne.

To naprawdę proste:

 • Przystępujesz do klubu – a dołączyć może każdy.
 • Wybierasz interesującą Cię taryfę.
 • Zgłaszasz do zarejestrowania nowo zakupiony lub posiadany pojazd.
 • Wybierasz opcje rejestracji ( krótkoterminowa, sezonowa, stała).
 • Określasz rodzaj ubezpieczenia – z możliwością wykorzystania posiadanych zniżek.

Wszystkie formalności załatwia klub. Ty otrzymujesz gotowy pakiet dokumentów i tablice rejestracyjne.

Usługę rejestracji pojazdu realizujemy w ciągu jednego dnia.
Dokumenty mogą być dostarczone do lokalnego agenta lub do Generalnego Przedstawiciela w Szczecinie, albo wysłane bezpośrednio do Klubu do Niemiec.

Tak. Dzięki członkostwu w klubie nie masz obowiązku posiadania meldunku w Niemczech.

Nie. Nadal będziesz właścicielem swojego pojazdu. Zgodnie z niemieckim prawem obowiązującym w tym względzie, podmiot prawa (osoba fizyczna albo prawna), na który jest zarejestrowane auto, nie musi być jego właścicielem. To właściciel określa sposób rejestracji auta. Tak właśnie jest w przypadku aut rejestrowanych w Niemczech przez członków Euro Auto Club. Nic w statusie własności auta się nie zmienia.
Kwestia ta jest uregulowana prawnie oraz określona w umowie pomiędzy Euro Auto Club i członkiem - właścicielem auta.

Akceptowane są przeglądy z innych krajów Unii Europejskiej. Badania te musza być wykonane wg normy 2014/45/EU. Fakt ten musi wynikać bezpośrednio z dokumentu. Rekomendujemy wykonywanie przeglądów technicznych pojazdu w stacjach Dekra i TÜV. Dokumenty przeglądu z innych krajów niż Niemcy muszą być przetłumaczone na język niemiecki.

Nie. Będąc właścicielem auta, masz prawo dowolnie niem dysponować. Dokumentem potwierdzającym Twoją własność jest faktura lub umowa kupna tego pojazdu. Dokumenty rejestracyjne dopuszczają tylko do ruchu drogowego a nie określają własności.

Nie. Pojazdem poruszasz się bez ograniczeń, zarówno Ty jak i wskazani przez Ciebie kierowcy.

Nie. Pojazd jest zarejestrowany na stałe. Ograniczenie sezonowe określa jedynie w których miesiącach każdego roku będziesz poruszał się po drogach. Ty sam określasz, które to miesiące w roku.

Likwidacja szkód przebiega tak samo w każdym z krajów UE. Zgłaszasz szkodę w zakładzie ubezpieczeń, wybierasz warsztat, który dokona naprawy a ubezpieczyciel rozliczy się z nim bezpośrednio.

Wiele stacji diagnostycznych, także w Polsce posiada aprobatę DEKRA / TUV. Pomagamy w tym względzie i organizujemy przeglądy w wielu miastach. Wizytę możesz zamówić samodzielnie lub z naszą pomocą.

Nie. Skoro auto jest zarejestrowane i ubezpieczone w Niemczech nic więcej nie musisz opłacać.

Nie. Tablice rejestracyjne są tradycyjne - białe. Takie jakie widujesz na innych niemieckich autach. W każdym przypadku, auto jest wpisane do rejestru pojazdów zarejestrowanych w Niemczech.

Rejestracja sezonowa od 3 do 11 miesięcy polega na tym, że sam określasz w których kolejno po sobie następujących miesiącach w roku będziesz poruszał się autem.
Na przykład posiadając kabriolet, poruszasz się tylko przez 6 miesięcy w roku. Załóżmy że od kwietnia do września. Oznacza to, że przez te sześć miesięcy każdego roku będziesz legalnie poruszać się autem i tylko na ten okres każdego roku wykupujesz ubezpieczenie i podatek drogowy.
Auto jest zarejestrowane od dnia uzyskania rejestracji - dokumentów i tablic. Od tego momentu widnieje już w ewidencji pojazdów zarejestrowanych bezterminowo. Rejestracja sezonowa określa tylko miesiące z prawem do poruszania się po drogach każdego roku.

Tak. Wymaga to ponownego przerejestrowania auta i poniesienia opłat z tym związanych.

Nie stanowi to problemu ani dla Ciebie ani dla nabywcy. Procedura jest standardowa jak przy sprzedaży auta. Ty wystawiasz fakturę albo umowę sprzedaży i przekazujesz nowemu nabywcy dokumenty auta. Otrzymujesz zapłatę od nabywcy oraz zwrot za niewykorzystany okres ubezpieczenia i podatku drogowego.
Musisz nam zgłosić fakt sprzedaży auta abyśmy mogli je wyrejestrować. Inaczej cały czas będzie widniało jako użytkowane przez Ciebie. Zrobisz to wygodnie, online podając kod spod naklejki legalizacyjnej, która znajduje się w dowodzie rejestracyjnym. Nowy właściciel rejestruje auto tak jak zdecyduje.

Tak. Każde auto, które otrzyma dopuszczenie do ruchu w Niemczech może być rejestrowane w Euro Auto Club. Taki pojazd otrzyma nowe niemieckie dokumenty i tablice rejestracyjne.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Zawsze możesz skontaktować się z nami:
email: info@euroautoclub.eu

lub możesz skorzystać z poniższego formularza: