FAQ

Masz wątpliwości?

Czegoś nie rozumiesz, chcesz wyjaśnić?

 • Każdy pojazd wprowadzony do Euro Auto Club (EAC) widnieje w ewidencji pojazdów zarejestrowanych na stałe w Niemczech.
 • Możliwość określenia czasu użytkowania:
  • na 3 miesiące
  • na 6 miesięcy
  • na 9 miesięcy
  • bez ograniczeń
 • Nowe niemieckie dokumenty Brief, Fahrzeugschein i tablice rejestracyjne
 • Ubezpieczenia komunikacyjne
 • Tablice zjazdowe
 • Ubezpieczenia assistance ADAC / ACE
 • Plakietki ekologiczne
 • Karty paliwowe DKV

To naprawdę jest proste:

  • Przystępujesz do klubu – a dołączyć może każdy

  • Wybierasz interesujący Cię portfel korzyści

  • Zgłaszasz do zarejestrowania nowo zakupiony lub posiadany pojazd

  • Wybierasz długości użytkowania

  • Określasz rodzaj ubezpieczenia – z możliwością wykorzystania posiadanych zniżek na OC i AC

Formalności z zarejestrowaniem i ubezpieczeniem twojego pojazdu wykona Euro Auto Club

Zgodnie z niemieckim prawem obowiązującym w tym względzie, podmiot prawa (osoba fizyczna albo prawna), na który jest zarejestrowane auto, nie musi być jego właścicielem. To właściciel określa sposób rejestracji auta. Tak właśnie jest w przypadku aut rejestrowanych w Niemczech przez członków Euro Auto Club. Nic w statusie własności auta sie nie zmienia.
Kwestia ta jest uregulowana prawnie oraz określona w umowie pomiędzy Euro Auto Club i członkiem - właścicielem auta.

Tak. Dzięki temu, że jesteś członkiem klubu, masz prawo legalnie zarejestrować, ubezpieczyć i poruszać się pojazdem, tak jakbyś mieszkał w Niemczech.

Akceptowane są przeglądy z innych krajów Unii Europejskiej o ile spełniają one normę unijną 2009/40/UE. Polskie stacje diagnostyczne od 2018 roku wykonują przeglądy według normy 2014/45/UE, tym samym przeglądy wykonane w Polsce będą akceptowane. Rekomendujemy wykonywanie przeglądów technicznych pojazdu w stacjach Dekra i TÜV

Dokumenty przeglądu z innych krajów niż Niemcy muszą być przetłumaczone na język niemiecki.

Nie. Skoro jesteś właścicielem auta i posiadasz dokumenty to potwierdzające: faktura albo umowa zakupu plus dokumenty rejestracyjne, zawsze możesz dowolnie dysponować autem bez ograniczeń.

Autem poruszasz się bez ograniczeń, zarówno Ty, jak i wskazani przez Ciebie kierowcy. Otrzymasz kartę klubową, potwierdzającą Twoje członkostwo z wielojęzyczną informacją, że możesz poruszać się autami zarejestrowanymi w klubie.

Nie. Auto jest zarejestrowane od dnia uzyskania rejestracji - dokumentów i tablic. Od tego momentu widnieje już w ewidencji pojazdów zarejestrowanych - bezterminowo. Rejestracja sezonowa określa tylko miesiące z prawem do poruszania się po drogach każdego roku.

Likwidacja szkód przebiega analogicznie jak w przypadku ubezpieczycieli polskich. Zgłaszasz szkodę w zakładzie ubezpieczeń, najczęściej online, wybierasz warsztat, który dokona naprawy a ubezpieczyciel rozliczy się bezpośrednio z warsztatem.

Wiele stacji diagnostycznych w Polsce posiada aprobatę DEKRA / TUV. Pomagamy w tym względzie i organizujemy przeglądy w wielu miastach Polski. Wizytę w najbliższej takiej stacji można załatwić za naszym pośrednictwem albo samodzielnie.

Nie. Skoro auto jest zarejestrowane i ubezpieczone w Niemczech, nie ma potrzeby ponoszenia opłat w Polsce.

Nie. To ty określasz, kto będzie mógł korzystać z auta. Jako właściciel masz w tym względzie nieograniczone prawo.

Nie. Tablice rejestracyjne są tradycyjne - białe. Takie jakie widujesz na innych niemieckich autach. W każdym przypadku, auto jest wpisane do rejestru pojazdów zarejestrowanych w Niemczech.

Rejestracja sezonowa: 3, 6 lub 9 miesięczna polega na tym, że sam określasz w których kolejno po sobie następujących miesiącach w roku będziesz poruszał się autem.
Na przykład posiadając kabriolet, poruszasz się tylko przez 6 miesięcy w roku. Załóżmy że od kwietnia do września. Oznacza to, że przez te sześć miesięcy każdego roku będziesz legalnie poruszać się autem i tylko na ten okres każdego roku wykupujesz ubezpieczenie i podatek drogowy.
Auto jest zarejestrowane od dnia uzyskania rejestracji - dokumentów i tablic. Od tego momentu widnieje już w ewidencji pojazdów zarejestrowanych bezterminowo. Rejestracja sezonowa określa tylko miesiące z prawem do poruszania się po drogach każdego roku.

Tak. Wymaga to ponownego przerejestrowania auta i poniesienia opłat z tym związanych, które określa wybrany przez Ciebie portfel.

Nie stanowi to problemu ani dla Ciebie ani dla nabywcy. Procedura jest standardowa jak przy sprzedaży auta. Ty wystawiasz fakturę albo umowę sprzedaży i przekazujesz nowemu nabywcy dokumenty auta. Otrzymujesz zapłatę od nabywcy oraz zwrot za niewykorzystany okres ubezpieczenia i podatku drogowego.
Musisz nam zgłosić fakt sprzedaży auta abyśmy mogli je wyrejestrować. Inaczej cały czas będzie widniało jako użytkowane przez Ciebie. Zrobisz to wygodnie, online podając kod spod naklejki legalizacyjnej, która znajduje się w dowodzie rejestracyjnym. Nowy właściciel rejestruje auto tak jak zdecyduje.

Świetnie! Poza tym, że otrzymasz zapłatę za auto, to dodatkowo wypłacimy Ci prowizję za to, że członek klubu kontynuuje uczestnictwo tego pojazdu w EAC. Stawka prowizji jest określona w Twoim portfelu. Nowy właściciel auta korzysta z niego jak Ty dotychczas.

Tak. Każde auto, które otrzyma dopuszczenie do ruchu w Niemczech może być rejestrowane w Euro Auto Club. Taki pojazd otrzyma nowe niemieckie dokumenty i tablice rejestracyjne.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Zawsze możesz skontaktować się z nami:
email: office@tranzytowe.pl
tel.: (+48) 796 222 607
tel.: (+48) 796 223 387

lub możesz skorzystać z poniższego formularza: